| AlexBoy88 a întrebat:

Salut, mi-am achizitionat de curand un telefon Samsung galaxy s3.
Problema este ca trebuie cartela Micro-SIM iar eu am cartela normala pe care am abonament pe ea.
Intrebarea mea este daca o pot transforma in Micro-SIM
La Vodafone de bine?
Si c-am cat ma costa?

8 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Acuma o luna m-am confruntat si eu cu exact aceeasi problema, tot s3, tot cartela mare, tot abonament, am fost la Vodafone si le-am spus de problema si mi-au spus ca pot sa mi-o inlocuiasca cu un microsim(adica cartela care se potriveste in s3), dar ca imi voi pierde contactele de pe cartela, nu te costa nimic sa iti schimbe cartela, dar salveaza-ti contactele!

| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Te costa in jur de 10 lei la un GSM din oras dar eu mi-am decupat singur acasa cu o foarfeca. big grin

| AlexBoy88 explică (pentru Tataran_Sebastian_1998):

Da la Vodafone cat costa?

| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns (pentru AlexBoy88):

Asta nu stiu dar nu cred ca iti decupeaza acolo, dar poti sa le ceri o alta cartela dar microsim si aceea costa 24 de lei mi se pare si tot ramane abonamentul pe el. big grin

| Darker a răspuns:

Cred ca in jur de 30 lei.

| AlexBoy88 explică:

Am rezolvat-o mi-a decupat-o la Vodafone doar 10 lei.

| Politaiu a răspuns:

Te costa 5 lei! Si eu am avut nevoie la iphone 4s! Funda?

| RyDerxD a răspuns:

In mod normal ar trebui sa ti-o decupeze pe loc adica atunci cand l-ai cumparat(depinde daca il ai de pe net nu se face asa ceva)Daca l-ai luat de la Vodafone, cosmote etc. ar trebuie pe loc sa ti-o transforme