| Alin0001 a întrebat:

Mi-am cumparat de 3 zile un Samsung galaxy y s5360. Vroiam sa stiu...la prima incarcare trebuie lasat 24h? Intr-o zi mi se consuma bateria.

2 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

Nu, nu trebuie lasat pentru ca o are deja formatata bateria. Asa tine orice smartphone. Chiar si iPhone tine cateva ore 12-24 ore. Mie telefonul (Sony xperia go) mi-a tinut maxim 46 de ore, dar l-am folosit decat vreo ora in astea 46 de ore. Daca ai nevoie de baterie si nu ai unde sa il incarci iti recomand un acumulator extern http://www.magazin-online.ro/acumulatori-externi/index.php?id_aff=219.

| Alex2312 a răspuns:

Pai cand cumperi un telefon nou trebuie sa il lasi cel putin 2-3 ore la incarcat