| fmarius86mario a întrebat:

Salut mi-am cumparat telefon nou Allview x1 soul xtreme si nu stiu ce trebuie sa fac ca sa am baterie normala.Am auzit ca trebuie,.sa il tin 12 ore de 3 ori e adevarat sau telefoane noi se tin normal multumesc!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. Il descarci complet apoi il pui sa se incarce ( cam in 3 ore e incarcat), apoi poti sa te joci la el. Dupa aceea il incarci normal, cand ti se descarca sau mai are putina baterie. Nu trebuie sa formatezi bateria ( nu se mai formateaza de ani buni).

1 răspuns:
| OvidiuDrg a răspuns:

Faza cu formatarea este cu dus si intors. Unii zic ca e bine sa formatezi, altii ca mai nou formatarea nu isi are rostu (formatarea consta in descarcarea completa a bateriei si apoi sa il lasi la incarcat minim 8 ore). Pe de alta parte, din ce am observat eu, telefoanele vin deja cu bateria formatata.Dar pentru orice eventualitate ar trebui sa il formatezi, ca poate...cine stiewinking