| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un HTC Desire C si nu ma prea descurc cu aplicatiile si jocurile. Pe scurt, as vrea sa stiu cum instalezi un joc si unde il gasesti. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Gavriliu_Alin-Adrian_1990 a răspuns:

Buna!
Deci mai intai trebuie sa intri pe Google Play si sa-ti faci un cont Google sau sa te loghezi daca ai unul.
Apoi instalezi orice aplicatie pe care o doresti si daca vrei sa o accesezi va trebui sa te duci in meniu.

| TuDy3 a răspuns (pentru Gavriliu_Alin-Adrian_1990):

Daca sunt pe Vodafone trebuie sa platesc pentru descarcari daca am in abonament si trafic pe net?

| Gavriliu_Alin-Adrian_1990 a răspuns (pentru TuDy3):

Depinde. Daca-l folosesti ca sa descarci app-uri ti se vor consuma mb de date si trebuie sa ai grija ca daca le consumi si inca le folosesti intri in cost suplimentar (daca ai trafic de date nelimitat nu se intampla nimic). Daca folosesti wi-fi nu ai limite si nici nu platesti nimic

4 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

Google play

| ArekkusuKage a răspuns:

Ai andorid ar fi trebuit sa iti apara in meniu si se instaleaza singure dupa ce iei aplicatia de pe net, bine asta ar fi normal... dai o resetare daca face figuri sau in cazut in care nu ti le instaleaza singur du-te la descarcari