| Fleancu_Mitză_1994 a întrebat:

Mi-am cumparat un iphone 5s si bateria acestuia este varza, adica tine cam 3 ore. Am vorbit cu cineva de la un service din oras sa imi aduca una noua, dupa ce mi-a adus-o, telefonul nu se aprindea, din cauza bateriei pobabil. E normal ca bateria noua sa vina descarcata complet? Dupa ce am montat-o, se incarca in mai mult timp si se stingea chiar si la 90% Eu cred ca bateria nu era noua, dar el a spus ca este.
Deci, bateria cand o cumperi noua, vine descarcata complet?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dul la garantie ca e varza telu, bine ca stiu

| peperonies a răspuns:

Pai normal ca nu nu se aprindea dupa ce ti-a adus bateria, trebuie sa o pui in telefon.

| IseeVoices a răspuns:

Bateria nu este originala sau daca e inseamna ca a fost folosita la greu ori nu a stiut tipu ala sa o monteze calumea. Du-te la un service serios.
Cand cumperi o baterie noua e la fel ca si cand cumperi un telefon nou adica vine cu 50% sau chiar mai mult depinde cat a stat pe stoc.