| Iosua2001 a întrebat:

Salut.Mi-am cumparat un kit (tastatura +mouse ) wirelless si vreau sa conectez la telefon (am un Samsung s5 neo) cum ma conectez? Am pus adaptorul nu imi apare pe ecran nimic..

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Nu, Android e Linux
tastatura si mouse-ul sunt detectate direct de kernelul Linux sau nu merg deloc
asa ca poate update la telefon, daca cumva le aveai blocate (un Android mai nou s-ar putea sa mearga)
sau pe telefonul ala, nu merge cablul de usb respectiv...

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ar trebui să poți, telefonul are USB On-The-Go, mai ai nevoie de

https://www.amazon.com/Cable-Matters-2-Pack-Adapter-Inches/dp/B00GM0OZ4O

| ziftode a răspuns:

UNDE ai pus adaptorul?
daca nu ai ce a scris sierra1, atunci chiar sunt curios!

| Iosua2001 explică (pentru ziftode):

Am.

| Iosua2001 explică (pentru ziftode):

Poate trebuie o aplicatie cv ca e vechi telefonul. La alte telefoane imi merge

| ziftode a răspuns (pentru Iosua2001):

Nu, Android e Linux
tastatura si mouse-ul sunt detectate direct de kernelul Linux sau nu merg deloc
asa ca poate update la telefon, daca cumva le aveai blocate (un Android mai nou s-ar putea sa mearga)
sau pe telefonul ala, nu merge cablul de usb respectiv...