| AlexandruInu a întrebat:

Salut,mi-am cumparat un Samsung A51 varianta de 128G si sambata dimineata am cazut cu el in apa. L-am stins repede dar a inceput sa vibreze incontinuu. Pe urma s-a oprit,am scos apa din el cu un aspirator si l-am lasat asa.
Dupa ce am considerat ca s-a uscat am incercat sa il pornesc, mi-a aparut sigla Samsung si modelul, palpaia ecranul si s-a stins. Dar am observat ca primesc notificari pe el, se aude doar ca nu se aprinde ecranul. Credeti ca este doar display-ul?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

" primesc notificari pe el, se aude doar ca nu se aprinde ecranul. Credeti ca este doar display-ul?"

corect, se pare că ai scăpat ieftin

| AlexandruInu explică (pentru sierra1):

Nu a fost displayul, doar l-am curatat, facea doar un scurt

| sierra1 a răspuns (pentru AlexandruInu):

Noroc!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Sesamestreet : Samsung A51 nu este facut sa fie un telefon care rezista la apa. Este mult sub nivelul unui telefon de calitate"

zău? recomandă-ne tu vreun Oppo sau Cubot sau altă chinezărie

| Speranta12 a răspuns:

Nu. E o problema interna. Asta e. Samsung A51 nu este facut sa fie un telefon care rezista la apa. Este mult sub nivelul unui telefon de calitate, apa l-a ingropat de tot.

| nicu991 a răspuns:

Lumineaza-l cu ceva in timp ce e pornit. Este posibil ca iluminarea ecranului sa fie problema.

| AlexandruInu explică (pentru nicu991):

Am apasat din greseala pe butonul de start/off si s-a aprins ecranul, nu era foarte bine colorat, dar era ok si pe urma s-a stins nu mai avea baterie. Cred ca doar display-ul a fost afectat

| nicu991 a răspuns (pentru AlexandruInu):

La momentul actual doar displayul poate fi prima victima a apei, dar pe termen lung stropii de apa ramasi inauntru pe placa de baza vor coroda circuitele si o sa ai probleme mai mari.