| IvanAlexx1998 a întrebat:

Mi-am cumpart un LG G3 la mana a doua si mi-am cam luat teapa. Totul merge perfect dar nu ii merge wifi cum trebuie. Cand dau sa ma conectez la orice retea, nu se conecteaza, ramanea reteaua salvata. I-am dat hard reset la telefon si nimic, la fel face.Am zis ca poate este problema de la placuta wifi a telefonului. Am cumparat alta noua si tot la fel face, ramane reteaua salvata. Cum as putea sa il repar?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este la telefoanele second hand, intotdeauana exista riscul sa cumepri ceva stricat si sa nu-l poti folosii.
Dar te inveti minte si data viitoare nu te mai scumpesti la tarata!

| Goddess23 a răspuns:

Salut. Cel mai bine ar fi sa il duci la un service de telefonie pentru ca acei oameni sunt calificati in domeniu si ei stiu cel mai bine ce sa faca si nu sa cheltui bani in zadar.

| funnnyman32 a răspuns:

Salut. De multe ori asa se intampla cand nu alegi bine un telefon desi tie sa zicem ca iti place, dar nu stai sa l butonezi cum trebuie sa vezi daca merge in primul rand camera, apelul, daca se aude, difuzorul, dupa aceea wifi, datele mobile daca merg pe cartela ca multe telefoane la mana a 2a merg doar pe wifi datele mobile sanchi. nu merg. Du-te cu telefonul la un service ceva si-ti vor spune ei ce si cum, ce i'ar trebui si cati bani te costa! salut! happy

| AlexePaul a răspuns:

Ai putea sa ii faci factory reset