| Iulian_Robert_1999 a întrebat:

Mi am facut abonament la Orange si dupa o luna mi-a venit cost suplimentar din"alte servicii".Ce inseamna asta si cum pot rezolva sa nu mai fac cost suplimentar?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| SanduErikS a răspuns:

Apelurile catre numere scurte fac cost suplimentar. De exemplu incarci un tv Dolce sau Focus la numar scurt si iti fac ecost sulimentar. De asemenea daca ai activat sa iti trimita mesaj cu Horoscop, stiri etc. In functie de cum este abonamentul, internetul poate face cost suplimentar daca depasesti traficul inclus in contract. Dar eu stiam ca la Orange dupa ce depasesti traficul, scade viteza fara a face cost suplimentar.
Poti face cont la Orange si acolo poti vedea din ce ai facut cost suplimentar si pe viitor te feresti.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Costul suplimentar vine in general cand stai prea mult pe internet, adica folosesti mai multa data, fara de cat ai platit pentru acel abonament. Pe viitor nu te mai uita la filme sau video-uri pe internet, nu mai juca jocuri online, ca totul iti consuma din data alocata de Orange.
Cum se rezolva?
Simplu: platesti acum factura primita, iar pe viitor eviti sa mai folosesti telefonul pentru altceava in afara de: sunat, primit si trimis mesaje!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti faci frumos cont online si te uiti pe factura sa vezi

| darrio2007 a răspuns:

Apeleaza la 415. At trebui sa-ti dea niste mici detalii. Vei primi mesaj.

| Luca_Darius_1993 a răspuns (pentru darrio2007):

Asa îmi apare și mie și nu îmi zice ca de la ce ii decât ca e din alte servici

Răspuns utilizator avertizat
| Deliiiia a răspuns:

Pe langa utilizarea internetului peste specificatiile din abonament, mai sunt optiuni ale telefonului, cum e vremea, stiri, horoscop... etc, care iarasi consuma mult. Ai grija pe viitor.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Stai linistit, eu am avut si luna in care eram extrem de atenta sa dau doar apeluri si sa ma incadrez un minutele alocate. Fara internet, mesaje sau alte folosiri ale telefonului. Si un 5 lei in plus tot baga la "alte servicii". Mi-au spus numere scurte(din 4 cifre) dar stiam sigur% ca nu apelasem si nu folosisem nici un numar scurt.

| SanduErikS a răspuns:

Și mie îmi vine cost suplimentar