| Boldea_Ady_1996 a întrebat:

Mi-am lasat fara sa vreau castile in buzunarul de la pantaloni si au avut parte de o "spalare" cu restul hainelor. Ce sa fac ca sa nu imi stric telefonul si sa mearga in continuare castile?

Răspuns Câştigător
| TwinDragons a răspuns:

Pai telefonul nu cred ca o sa pateasca nimic,atata timp cat castile s-au uscat,dar posibilitatea pentru ca aceste casti sa mai mearga este foarte scazuta,atunci cand au facut contact cu apa,au avut un mic soc,care posibil sa le fi ars cateva fire, castile s-ar putea sa nu se mai auda ca inainte sau in cel mai rau caz sa numai mearga, dar telefonul, nu cred ca va patii nimic, atata timp cat le-ai uscat inainte de a le refolosi! Seara faina

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa-ti iei alte casti. Odata intrata apa in el nu vor mai functiona corespunzator sau deloc. Telefonul nu pateste nimic daca le bagi pe astea spalate.

| relian a răspuns:

Telefonul nu pateste nimic indiferent cum ar fi castile, deci poti incerca, daca meg bine daca nu asta e sau dus de suflet.Telefonu nu are ce pati pentru ca nu castile dau curent catre telefon ci telefonul catre casti, deci n-are ce sa arda la telefon.Sa mearga castile in continuare pai nu ai ce sa faci, daca leai uscat bine aia e incerci si de merg aia e nu cumperi altele vorba cuiva pe aici.In mod normal daca s-a uscat bine ar trebuie sa functioneze.

| cristi202 a răspuns:

Totul e ca sa se fi uscat foarte bine, sa nu ai surpriza vreunui scurtcircuit.

| aCek1ng a răspuns:

Cel mai bine, cumperi alte casti pentru a evita situatiile neplacute.

| Claudiu1905 a răspuns:

E posibil sa ramai fara sunet la mufa pentu casti sau mai rau. Daca ai posibilitatea sa le testezi pe un radio sau pe ceva ieftin bine, daca nu lasa-le I don't want to see