| NuStiuCeva a întrebat:

Salut,mi-am luat ieri un Lumia 625 nou, cum sa fac acum. cat sa-l tin la incarcat si cum?

7 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Cumva, pune incarcatorul in priza, si telefonul departe, pe dulap eventual si astepti o zi. Dupa ce arata ca este plin, mai astepti 2 zile.

| AlexL28 a răspuns:

Baga-l la incarcat cand bateria e pe la 15% sau mai jos, de fapt nu prea conteaza si tine-l pana e 100%, atat. Nu e mare stiinta, bateriile Li-Io nu sunt sensibile si nu au efect de memorie

| RobertSteaua02 a răspuns:

Pai,nu cred ca trebuie tinut chiar asa de mult, dar daca te joci pe el trebuie tinut mai mult, dar daca nu, cred ca in maxim 3 ore se incarca! tongue

| BogdanOvidiu a răspuns:

Un telefon, in general, indiferent daca e nou sau vechi, se tine 10-12 ore, e cel mai indicat.

| RobertSteaua02 a răspuns (pentru BogdanOvidiu):

Nu neaparat, al meu se incarca in cam 1 orawinking

| BogdanOvidiu a răspuns (pentru RobertSteaua02):

Eu am zis cum e bine sa-l tii la incarcat, insa cum il tii doar 1 ora la incarcat, nu faci decat sa-i bulesti acumulatorul.