| Dorin93 a întrebat:

Mi-am luat teapa cu o replica de Iphone 4s in Gara de Nord. Nu merge incarcat. Am incercat si cu incarcatorul lui si cu alte incarcatoare. Cand l-am luat de la ala avea baterie, am probat o cartela in el, merge netul, merge touch-ul, dar nu merge sa il incarc. Ce sa ii fac? Unde il pot duce sa il repare? Banuiesc ca daca e replica nu se complica nimeni cu el. Need help!

8 răspunsuri:
| LolNope a răspuns:

Am luat și eu aceeași țeapă, n-ai ce-i face.
Telefonul e dus, dacă mergi undeva o să-ți facă restartare de soft și după aia se "prăjește" și nu mai merge nici ca telefon.

| Dorin93 explică (pentru LolNope):

Macar sa il fac si sa imi recuperez o parte din bani. Costa mult reparatia?

| LolNope a răspuns (pentru Dorin93):

Nu știu, eu pe restartarea soft-ului am dat cam 50 de lei, dar mi l-a frecat de tot.
Era replică, când l-am luat mergea perfect, doar că fotografiile se luau mai greu.
Banii sunt ca și pierduți, dacă îl conectezi la Itunes de mai mult de 5 ori se arde.

| GigiManivela a răspuns:

Ba se complica, daca platesti, normal ca ti-l repara, dar trebuia sa verifici codul imei inainte sa-l cumperi..sau sa te duci in service cu el sa vada daca e original.

| ahmet6 a răspuns:

Tocmai din gara ti-ai gasit sa il cumperi,eu am patit asa in tren cand veneam de la mare si dintr-o prostie am luat teapa si imi spuse prieteni ca va fi o teapa dar eu Batman,Batman si cand am ajuns acasa sa il incarc era dus softul, si cand sa il duc la reparat mi-a sp cei de service sa nu ma complic nu face telefonul cat ma costa reparatul, du-te la un service si iti vor spune ce sa faci, data viitoare nu mai fa combinatie din gara sau de pe strada, parerea mea.

| Dorin93 explică (pentru ahmet6):

Nu mai fac, m-am lecuit! Asta e acum. din greseli se invata. big grin

| ahmet6 a răspuns:

Hahaha asa am invatat si eu, mi-a trebuit sa iau o teapa in tren sa nu mai fac o a2-a combinatie prin gari si trenuri, oricum du-te la un service de telefoane sa vezi daca poti sa il faci, si combinal repede sa scapi de el, da-l si u mai departe.

| Yeu_Ady_1994 a răspuns:

Salut.frate ii uras pe astia care fac din astea, aceeasi teapa mi-am luat-o si eu tot cu 4s, dar ce-ai dat pe el, si nu ai cum sa-i faci resetare soft... oameni nenorociti