Întrebare recomandată | DubStepLooL a întrebat:

Salut.Mi-am pus in cap sa imi cumpar un smartphone si m-am informat si as vrea sa cer si parerea voastra. Dintre Samsung galaxy s2 si s2 plus care este mai bun din punct de vedere al performantei jocurilor.Adica care ruleaza mai bine in jocuri.Salut

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

Salut! Pai diferenta dintre cele doua telefoane este bineinteles, de pret si la procesor. Procesorul de pe s2(normal) este mai bun decat de pe plus. Au aceeasi frecventa dar s2 ramane mai bun la jocuri fata de s2 plus. In rest ambele suporta android 4.1.2 jelly bean, difuzorul este acelasi. Deci practic ceea ce difera la telefoane este procesorul care din cate stiu eu asta ar fi problema cu el. Nu e ca procesorul de pe s2 plus este prost(este bun) dar se incinge prea rau si dupa ce se incinge vei avea lag in jocuri. Eu zic ca un s2 simplu e foarte bun pentru jocuri. Iti ruleaza toate jocurile actuale si raportul calitate-pret este bun. Sper ca te-am ajutat. Succes!

6 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

"s2 si s2" ce sa inteleg din asta?

| xxx8 a răspuns (pentru Grimmjow69):

Citeste mai atent si intelegi era vorba de Samsung s2 si s2 plus

| IulianDornianu61 a răspuns (pentru Grimmjow69):

S2 si S2 plus, pentru ochii tai nevazatori

| Grimmjow69 a răspuns (pentru IulianDornianu61):

Bine,am inteles ideea.La revederewinkingrolling eyes

| davidtm a răspuns:

Nu este mare diferenta. uita-te si tu aici:http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=5213
diferente : s2 este fabricat in 2011 si s2 plus in 2013.
a doua diferenta:s2 are gorila glass, si s2 plus nu are. gorila glass ajuta sa nu se sparga repede displayul..deci este o protectie gorila glass.
a treia : s2 poate sa suporte card de 32 gb, s2 plus poate sa suporte card de 64 gb.s2 are 16 gb memorie interna, si s2 plus are 8 gb memorie interna.
a patra diferenta este placa video s2 are exynos si s2 plus broadcom BC28155
.uita-te si tu pe link`ul care ti l-am dat.am scris prea mult. funda te rog?

| davidtm a răspuns (pentru davidtm):

Si eu am avut de ales dintre s2 si s2 plus, si eu am ales s2 original, pentru ca nu am vrut sa am probleme cu plus..si cred ca s2 este mai original, si mai bun.