| MirceaBade31 a întrebat:

Salut, mi-am scapat telefonul in apa, (Samsung galaxy a40), dupa 10 minute mi s-a inchis, l-am aprins dupa mi se inchidea iar... Ce pot face, nu se mai aprinde deloc?

7 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Vai... Tu nu ai cunostiinta de baza ca nu ii mai dai drumul dupa ce cade in apa.
Il pui intr-un borcan de sticla cu capac iar jumatate de borcan sa aiba orez... Dupa 5 zile ar trebui sa fie uscat pe interior. Orezul in pui in jurul telefonului nubtel pe orez.

| Katie1356 a răspuns:

Pune-l intr-un bol cu orez si intr-un loc cald. Lasa-l asa peste noapte.

| Andwta a răspuns (pentru Katie1356):

La mine a functionat, mi-a salvat telefonul. Numai ca mare grija sa nu se arda bateria.

| sierra1 a răspuns (pentru Katie1356):

Risotto?

| XxVladxXDD a răspuns:

Vezi tu, telefonul tău nu este rezistent la apa.Recomand sa îl duci la un service autorizat sau dacă ai garanție de la Samsung sau alți comercianti sa îl duci acolo. Daca nu a stat atât de mult în apa, s-ar putea piesele sa nu fie asa deteriorate, iar reparatul mai ieftin.

------In CONCLUZIE------
Du-l la reparat.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreiromaniamc12 a răspuns:

Pune un borcan de orez undeva la caldura si atunci pui si telefonul-ul sa se usuce