| Carasfq112312xc a întrebat:

Mi-am schimbat telefonul recent (acum am un J5 2015, nu e cine stie ce, dar nu asta e problema). Pana cand l-am luat, avea cartela de Orange in el. Nu prindea decat 3G, in fine. Dupa ce l-am luat, i-am pus cartela mea Telekom in sim 2, nestiind ca trebuie pusa in SIM 1 pentru viteza la internet mai mare de 2G. Apoi am pus cartela in SIM 1 si prindeam 4G peste tot, pana si in casa, de notat faptul ca stau la tara. Acum prind 2G in casa, afara nu stiu, nu am incercat inca, dar de ce s-a schimbat? Conteaza faptul ca maine imi expira extraoptiunea de pe cartela? Cum fac sa ma intorc la 4G?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sună la Telekom și spune-le că nu prinzi 4g

| alexionut661 a răspuns:

Verifica setarile din telefon, la rețele sau poti sa ii dai o resetare din fabrica si daca nu merge ar trebui sa mergi intr-un Telekom store.