| evaerika a întrebat:

Salut.nu ma pricep in ale telefoniei si asa ca poate ma ajutati voi. vreau sa imi instalez WIFI pe unul din telefoanele mele mobile E66 Nokia si nu stiu cum happy..........multumesc de ajutor

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Wifi este o tehnologie ce iti permite sa te conectezi la internet wireless. nu poti instala asa ceva, asta este o componenta hardware a telefonului pe care ori il are din fabricatie ori nu, si din fericire telefonul tau are asa ceva

| valentingb a răspuns:

Wi-fi este o tehnologie de transfer a datelor prin unde radio, asa cum este si bluetooth,doar ca functioneaza pe alte frecvente si permite o viteza mare de transfer pe o distanta mai mare decat bluetooth. Nu iti poti instala wi fi pe telefon, nu este un program, ci o placuta desteapta in telefonul tau care trimite si primeste date. Pentru a te conecta la o retea wi fi, intri in setari >conexiuni >wi fi si dai cautare. Daca este vreo retea wireless in zona, o va gasi,daca nu, nu. Daca ai internet prin romtelecom acasa, cu router Huawei, cel alb, sigur vei gasi doua retele una wep si una wap. Iti recomand sa adaugi reteaua wep la favorite, apoi salvezi parola pe care o gasesti pe router, si apoi dai conectare. Dar sunt si retele libere, fara parola, cum sunt cele publice sau din cluburi/restaurante. Daca vrei ajutor, da-mi mesaj,

| Dey0x a răspuns:

Nu poti instala WIFi rolling on the floor)