| SkenWell a întrebat:

Nu mi se conectează telefonul in retea cartela e pe Digi Mobil am dat sa selectez reteaua si imi scrie ca nu este disponibilă de vreo 2 zile...

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Deci: suni la Serviciul Clienti (sau mergi la o caserie)

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai mult ca sigur, telefonul nu-ti recunoaste cartela SIM. Scoate-l si introduce-l inapoi in locas (cu telefonul inchis).
Daca nu merge nici dupa re-punere la loc:
1. Copiaza in memoria telefonului toate numerele de pe cartela SIM cu problema. Daca ai mai multe cartele SIM in telefon, scoate-le pe celalalte din aparat!
2. Ai grija ca telefonul sa fie incarcat, cu cartela SIM introdus si selectat (!) pentru a putea fi accesat si resetat de la distanta de ei!
3. Suna de pe un alt numar la serviciul client telefoane mobile si anunta-i. Ei vor contacta si testa cartela cu problema.

| SkenWell explică (pentru Bula):

Cartela o recunoaște dar când dau din setari rețele mobile Operatori de retea selectare automată imi scrie ca reteaua selectată nu este disponibilă.

| Bula a răspuns (pentru SkenWell):

Deci: nu recunoaste bine cartela.
Fa cum am scris!
Eventual muta cartela si in cealalta locatie.

| SkenWell explică (pentru Bula):

Deci când dau la rețele mobile nume puncte de acces sa o setez când pun MMC 226 si MNC 05 si dau salvare dispare nu pot sa o bifez pentru ca dispare si am facut exact cum arată pe net... telefonul este un Samsung Galaxy A6 Plus 2018 luat de la tot de la Digi.

| Bula a răspuns (pentru SkenWell):

Ai incercat sa pui pe identificare automata a retelei?

| SkenWell explică (pentru Bula):

Da

| Bula a răspuns (pentru SkenWell):

Deci: suni la Serviciul Clienti (sau mergi la o caserie)