| Frincu_Daniel_2000 a întrebat:

Salut,nu pot activa date mobile pe telefon deși am date mobile mă puteau avut sa le fac să meargă

Răspuns Câştigător
| InnocentSίn a răspuns:

Aici depinde de mai multi factori..modelul telefonului, pe ce retea esti, etc
uite aici un model cam ce ar trebui sa faci :

Intra in Meniu in aplicatia de Setari, la sectiunea Wireless si Retea (Wireless & Network) si apasa Mai Multe (More) apoi Retele Mobile (Mobile Networks), apoi Nume Puncte de Access (Access Point Names). Creeaza nu nou punct de acces cu urmatoarele date:

Nume (Name) : numele retelei pe care esti (ex Orange Internet)

APN: broadband

Tip APN (APN Type): default

Restul campurilor raman neschimbate.

Apasa meniu si Salvare si apoi bifeaza acest punct de access pentru a fi folosit de telefonul tau

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, si eu am avut aceeasi problema la un telefon care nu a mai folosit vreodata date. Dupa un timp (poate am primnit o alta ofera de date mobile) a mers, fara sa ii fi facut nimic.

| Frincu_Daniel_2000 explică (pentru InnocentSίn):

Ok mersi dar am incercat și nu merge