| DovleacTurbat a întrebat:

Salut, nu pot salva numere de telefon pe SIM. Primesc eroare cu "nu s-au putut salva modificările de contact".
Cum pot remedia?

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca e mai bine sa sincronizezi lista de contacte cu contul google.In felul acesta nu depinzi de cartela, pe care probabil o vei schimba mai incolo, si nici nu trebuie sa faci back up.

| DovleacTurbat explică (pentru dullcat):

Îmi poți explica și mie pașii, că s urs. laughing

| dullcat a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Da.Acceseaza Meniu -> Setari - > Conturi si Sincronizari -> Selecteaza adresa de mail Gmail -> apesi pe Sync Contacte

https://www.samsung.com/......ul-google/

| UserRo10 a răspuns:

Asigura-te ca numele nu are caractere speciale, emojiuri si verifica lungimea textului

Răspuns utilizator avertizat