| Xenoverse1 a întrebat:

Salut, nu stiu ce are telefonul meu Samsung A5 2017 de se tot restarteaza singur, de ieri a început problema cu restartarea, nu stiu ce sa-i mai fac.

Cel mai bun raspuns primeste o funda.

4 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Du-l la un centru de reparatii.

| dannyel86 a răspuns:

Cum bateria nu e usor de detasat, ai putea incerca o resetare din fabrica. Tine cont ca toate datele se vor pierde si ar fi bine sa le transferi pe un alt mediu de stocare.
Sau poti apela la un service, pentru o verificare in detaliu.

| Pitbullllll a răspuns:

Încearcă să îl duci la un service și nu incerca deloc sa încerci tu sa îl repari

| Elynad a răspuns:

Restartarea poate fi generata de o eroare neasteptata pe care sistemul de operare nu o poate gestiona. Eroarea asta poate fi generata de o aplicatie, de o problema hardware sau chiar de baterie.
Daca restartarea se face din senin, e cam greu sa-ti dai seama ce este de vina...

Obligatoriu salveaza-ti datele importante sa fa-i o resetare la parametrii din fabrica. Daca face tot asa, alt telefon, nu-ti recomand sa mergi in service, mai bine incepi sa strangi bani pentru un telefon nou.

De obicei, pentru astfel de probleme, in service daca o resoftare nu rezolva problema se schimba placa de baza, ceea ce costa...