| anonim_4396 a întrebat:

Salut, oare sa imi root-ez telefonul? Sony xperia M, android 4.1.2, vreau sa fac asta datorita dorintei de a instala aplicatii gen real racing 3, gta san andreas etc... stiu ca pierd garantia dar s-ar putea strica telefonul in timp? vreau sa raspunda doar cei priceputi! ps: am gasit un mic tutorial pe youtube http://www.youtube.com/watch?v=E9xZTWlJkL0 dar astept parerea voastra, e bine sau nu? ce riscuri sunt? funda!

2 răspunsuri:
| dov76 a răspuns:

Ca sa se strice telefonul in timp dupa rootare depinde doar de utilizator, o greseala a ta poate fi ultima pentru dispozitiv laughing. Daca este sa se strice sa va strica in momentul in care il rootezi daca faci ceva gresit nu dupa.

| RB26DETT a răspuns (pentru dov76):

L-am rootat, gata laughing, vad ca merge bine, eu nu instalez aplicatii multe ce imi cer superuserul si telefonul root-at doar gl2sd care imi permite sa rulez aplicatiile foarte mari de pe card... sper ca de aici in colo sa nu am treaba.