| mateos12 a întrebat:

Salut, penteu cunoscatori de checkra1n(icloud bypass) deci mi-am activat iphone-ul 7 cu aceasta metoda si nu imi functioneaza cartela si am vazut pe Youtube pentru telefoanele blocate in retea acel adaptor R-Sim15 intrebarea mea este:eu pot folosi acel adaptor daca am checkra1n in telefon?

2 răspunsuri:
| ViruseZ a răspuns:

Nu iti recomand "cechkra1n" si jailbreaking in general. Nu numai ca este periculos, dar iti poate reduce sansele de a-l avea reparat de Apple (chiar si daca stii dispus sa platesti)

| JicaContra a răspuns (pentru ViruseZ):

Esti dus mama, serios dus!
1. daca stii ce faci JB e o chestie buna, si oricum el are telefon incuiat pe icloud, nu stiu daca iti dai seama ce inseamna asta... nu prea cred ca se v-a duce vreodata la Apple sa il repare

2. ghici ce, nu stii iOS, spre deosebire de Android, NU exista sa nu il poti resofta la iOS-ul standard bagand-ul cu un cablu in itunes si apasand o combinatie de taste

0. (zero e inainte de 1) ORICUM, in UE exista o lege care spune CLAR ca producatorii de telefoane nu au dreptul sa invalideze garantia daca telefonul e modificat software (nu hardware)