| MaxKiller911 a întrebat:

Pot avea incredere in site-ul ILEXGSM.RO? As vrea sa-mi cumpar un Sony Ericsson Xperia Play si am vazut ca pretul este foarte bun.

Răspuns Câştigător
| Vladroman24 a răspuns:

Salut,eu ti-as recomanda site-ul telefonultau.eu(mi-am achizitionat un galaxy s3 de acolo si am primit garantie si e si foarte ieftin)funda

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil nu o sa iti iei teapta dar sa nu te astepti vreodata sa beneficiezi de garantie de la site uri din astea anonime.

vrei seriozitate cumpara de la magazine serioase

| MaxKiller911 explică (pentru suntserios):

Daca as fi gasit pe site-uri serioase ( nu ar trebui sa le numim asa pentru ca acolo nu e nimic ) as fi cumparat de acolo rolling on the floor.

| sltlp a răspuns:

M-am uitat pe acel site si nu e deloc ieftin. Plus ca xperia play, ok, arata grozav, te duce cu gandul la gaming. Dar din pacate este un telefon extrem de slab. S2 ii da clasa cand vine vorba de performanta. Sistemul de operare batran(Android 2.3, ca nu a primit update la 4.0) si multe altele.

| MaxKiller911 explică (pentru sltlp):

Hahaha! laughing tu te auzi ce spui? Eu vreau sa imi iau Xperia Play pentru ca are un coleg si ruleaza orice joc de Android pe maxim. Toate jocurile sunt mai bine optimizate pentru el si de aceea le ruleaza cu usurinta, la acest capitol SII nu e cine stie ce...

| sltlp a răspuns (pentru MaxKiller911):

Ok, m-am mai certat cu tine si stiu ca nu intelegi. Ori repeta omul prostia ta, ori sigur e prost.
De altfel, e perfect logic ca un telefon care se impotmoleste la redarea 720p, sa fie mai performant decat un note 3, capabil de 2160p. Sau la fel de logic e ca note 3 sa dea de caderi de cadre in dead trigger 3(cu cei doar 3072 mb ram, in timp ce pe xperia play cu 512mb ram ruleaza perfect).

| MaxKiller911 explică (pentru sltlp):

Chiar nu vreau sa te superi dar iti voi spune adevarul : nu ai un intelect prea stralucit...
Eu nu am comparat Xperia cu Note 3 ( care e mult superior ), eu am comparat Xperia cu SII care este sub Xperia in gaming. Inainte de a imi alege telefonul am avut 2 variante : SII si Xperia Play pentru ca am auzit ca in acest buget acestea 2 sunt cele mai bune in gaming. Si nu, Xperia Play nu ruleaza mai bine jocurile, le ruleaza la fel de bine pentru ca absolut toate jocurile de pe Android sunt mai bine optimizate ( iti dau exemplu faptul ca un PC gaming performant nu ruleaza jocurile asa cum le ruleaza consolele care au specificatii aproape pe jumatate ). Chiar daca e slab in specificatii are avantajul ca are jocuri care ii vin manusa. Nu trebuie sa tii mereu cont numai de specificatii, ci si de compatibilitatea jocurilor cu device-ul. Stiu asta de la multi gameri si specialisti IT pentru ca am pus destule intrebari pe tema asta pe TPU.

| sltlp a răspuns (pentru MaxKiller911):

Da, nu intelegi, esit limitat, asta e, ti-e caracteristic.
Sa ramai cu xperia play, nu ma intereseaza. Si dupa o sa plangi ca merge prost. Dar tot o sa fi cu nasul pe sus.
Adevarul e ca si pe pc, o vechitura cu 9400gt de 1gb si procesor celeron single core e superior unui i3 cu o placa gen gtx 650. Doar degeaba filmeaza s2 1080p, ca doar asta nu poate sa insemne decat ca e mai prost.
Xperia neo, are hardware identic. Xperia arc, identic, dar nu ala e mai special. Sper sa nu te mai vad curand...