| Marius1789 a întrebat:

Pot schimba pe un telefon cu Android 6.0.1 sunetul notificării fiecărei aplicații?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar la unele aplicatii, si in functie de cum sunt programate.

| Yekaterinberg a răspuns:

You should copy the mp3 file into the Notifications directory--the full path is /storage/scard0/Notifications, or /storage/emulated/0/Notifications. After placing the file there, if you still don't get it as an option, try rebooting.

See this article as well: Android 101: Adding your own custom sounds to Android events | Android Central

| Bula a răspuns (pentru Yekaterinberg):

Daca o aplicatie are sunete pre-programate proprii, atunci le poti schimba doar SCHIMBAND CONTINUTUL fisierelor, pastandu-le denumirea exacta, eventual si durata. Dar aceasta modalitate este posibila DOAR daca cunosti exact locatia fisierelor si ai aces deplin la ele.

| Marius1789 explică (pentru Bula):

Nu cred că mai încerc.o să îmi rootez telefonul și am să văd atunci ce fac și cum fac. La whatsapp, mesaje și încă vreo aplicație pot schimba sunetul, dar la celelalte nu pot.