| TurcuVlad a întrebat:

Salut prieteni, am si eu o problema cu un iPhone 4. Nu știu ce are dar nu mai aud la el cand efectuez un apel ( nici la casti si nici pe speaker) dar sunetul se aude perfect, ma refer la muzica. Si cand suna pe Facebook sau Skype se aude perfect si microfonul merge. Un mic ajutor va rog? Țin da Menționez ca nici butonul de volum si silent nu merge, nu reactioneaza deloc la atingere

1 răspuns:
| Iasminadm a răspuns:

Am auzit ca Iphone-ul are 2 difuzoare, unul pentru apel si unul pentru muzica si chestii din cate stiu eu.
Am fost sa imi repar telefonul si era la GSM o fata in fata mea care avea aceiasi problema ca tine. Te sfătuiesc sa mergi repede sa il faci.