| gigiioana a întrebat:

Primesc încontinuu mesaje pe telefon de la penti (magazinul de lenjerie, pijamale, etc) și nu știu cum să le dezactivez. În sms nu e nici un link, pe site la fel. Aveti vreo idee?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

E spam. Da-le block.

| TristanTzara a răspuns:

Poti sa ii dai block la numărul de pe care iti trimite. Uita-te ca este la setari in telefon.

| readytofly a răspuns:

Salut. Urmareste instructiunile de mai jos:

» Android - intră în setările telefonului, selectează Mode, după care Settings » Call blocking. La final adaugă numărul în lista de persoane blocate pentru a crea un mesaj automat care să fie transmis apelurilor respinse. Mesajele pot fi blocate din fereastra de Log din setările telefonului Android. Selectează un număr din log, apoi alege More » Block settings şi optează pentru Call block sau Message block.

» iPhone - Dacă ești în aplicația Mesaje, deschide conversația, atinge contactul din partea sus a conversației, apoi atinge. Atinge numele, numărul de telefon sau adresa de e-mail, derulează în partea de jos a ecranului, apoi atinge Blocați acest apelant.