| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sam faceti un top al telefonelor: Sony Xperia neo, Sony Xperia Neo L, Sony Xperia Neo V... dupa grafica, sunet si sistem de operare! Funda.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cpu-identic la toate
gpu-identic la toate.
sistem de operare: (neo si neo v au venit din fabrica cu 2.3 primind update oficia la 4.0.) Xperia neo l a venit direct cu 4.0, dar nici un at update. Deci teoretic is idetintice.
La sunet, is tot pe acolo. Treaba a stat cam asa. A fost lansat neo, s-a vandut foarte bine, si au constatat ca pot sa mareasca profitul cu mici modificari. Au scos de pe piata imediat neo si au pus neov, care avea o camera mai slaba, insa in mare parte acelasi telefon. Dupa ceva vreme, au lansat neo l, ca sa readuca interesul pe paita, deoarece venea direct cu 4.0 si alt design.
Toate sunt imbatranite. Ai nevoie de un telefon nou? DAca da, ce buget ai? Deoarece neo, neo l si neo v nu mai merita.

| Callinn a răspuns (pentru sltlp):

Deci cam toate is la fel....ca eu vreau unul xperia neo..pana in 500 lei.dar care are camera mai mare si procesorul...

| Callinn a răspuns (pentru sltlp):

Sau eu as dori un telefon pana in 600 lei...care sai mearga temple run .....si alte aplicatii..inafara de Samsung galaxy m2.

| sltlp a răspuns (pentru Callinn):

Pai nu prea vad une ai putea sa gasesti xperia neo. Poate doar sh.
Nou, doar neo L se mai fabrica, si e destul de scump.
Tu te referi cumva la cele sh?