| axel4 a întrebat:

Recent am achizitionat un iPhone 4S second-hand cu versiunea de soft pe el iOS 8.0.
iPhone-ul inca contine contul de iCloud al fostului utilizator pe el si nu am parola contului respectiv.As vrea sa fac update la ultima versiune, exista sanse sa se blocheze in iCloud?

1 răspuns:
| RareşTPUro a răspuns:

Nu iti recomand sa ii faci update pentru ca in acest moment iOS-ul in mare parte are multe probleme, multe buguri, si nu iti vor merge multe aplicatii. Mai ai rabdare pana vor rezolva mai multe probleme! informeaza-te pe www.iDevice.ro despre iOS, ei posteaza zilnic noutati despre tot ce contine "Apple".

Si pe viitor ca sa fii sigur ca nu vei avea probleme cu iCloud-ul, fa-ti un contul tau intrand pe http://appleid.apple.com/

Ti-am dat un sfat in mare parte... Tu faci cum doresti, poti sa ii faci daca vrei update, dar te-am avertizat ca inca nu e in regula cu iOS 8.

Daca ti-am fost de folos, nu uita sa imi dai funda. Mersi!