| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut, recent am achiziționat un Samsung galaxy J4+ cu abonament. Vreau sa va cer părerea am făcut o alegere buna sau nu?

11 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai făcut o alegere proastă.

| AndreiMarin499 explică (pentru gelu1970):

Nu prea aveam ce sa aleg Plus ca eu încerc pe tot posibilul sa evit Smartphone-urile cu acel „breton" care mi se par o prostie.

| AndreiMarin499 explică (pentru gelu1970):

înțeleg ca din anumite puncte de vedere telefonul e depășit dar nu aveam prea multe opțiunii Plus ca am încercat pe tot posibilul sa evit telefoanele cu bretoane.

| Bogdan70001 a răspuns:

Ai facut o alegere foarte proasta.Telefonul este extrem de slab, cel putin pentru anul asta si anul trecut happy Da design-ul este frumusel tipic Samsung, dar doar atat. Sa ai 4 nuclee in 2019 este jale

| AndreiMarin499 explică (pentru Bogdan70001):

Nu neapărat adică eu consider ca niște jocuri cat de cat decente rulează oricum eu 90% folosesc telefonul doar pentru apeluri, Muzica și navigare pe internet.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru AndreiMarin499):

Crede-ma cu 3 GB RAM si QUAD CORE ( happy ) nu cred ca o sa-ti duca nici macar decent jocurile de acum, poate decat pe cele slabe.
Si pe langa asta nu caracteristicile ar fi neaparat o problema CI PRETUL ESTE! Este mult prea ridicat pentru ce ofera.Telefonul ala nu ar face mai mult de 500 lei nici cu profitul pe care compania trebuie sa o faca, DAR NA, este Samsung, de ce sa nu mai umfle pretul cu cateva sute de lei doar pentru nume, nu?

| FPSFan a răspuns (pentru Bogdan70001):

Eu am j3 2017 si chiar si cele mai bune jocuri care cer putere la greu merg impecabil.Sa stii ca 3gb ram e foarte ok pentru un telefon de BUGET.Nu e mid sau high range fratilor ce vreti de la un telefon de buget.Cel putin stie sa isi faca treaba.Si e mai bun J5.Da, sunt si minusuri da cine le ia in seama cand telefonul e bun in general?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru FPSFan):

Ce sa duca ma bine J3, Super Mario Run? big grinD Aia 3 GB RAM sunt pe toate telefoanele de acum si ar fi si culmea sa nu ca sa nu mai zic ca aia nu ajuta cu nimic performanta telefonului, ci doar ajuta sa tina aplicatiile de background deschise.

Si nu ca este un telefon slab ar fi problema...ca intra la low buget, nu? DAR PRETUL este problema.Ca telefonul aloa mai mult de 400 lei nu face cu tot cu profitul pe care ar trebui sa-l faca firma...dar na ii cheama SAmsung sa mai puna cateva sute de lei

| FPSFan a răspuns:

Da e foarte bun telefonul
e ca j6+ dar fara amprenta si arata mai bine.Are ecran de 6 inch deci e bun.Stiu pe cineva care a facut la fel si ff multumit.Acum depinde ce versiune e ca sunt cu 16 gb stocare si 2gb ram, 32 gb stocare si 2gb ram si 32 gb stocare si 3gb ram.

| AndreiMarin499 explică (pentru FPSFan):

Am versiunea Gold cu 32 Gb și 2 GB ram.

| rmarius18 a răspuns:

Salutare AndreiMarin499 happy

In principiu Samsung face telefoane bunicele. Atentie Huawey vine tare din urma..chiar si cateva branduri chinezesti gen xiaomi.

Eu il am si pot spune ca are ecran generos, pozele de pe site sunt nimic in comparatie cu produsul in realitate. M-a surprins foarte plăcut ca nu este made in China, are meniu in romana, încărcător original Samsung. Recomand, pretul este foarte mic(650), telefonul de calibrul acesta nu il găseam sub 800 sau chiar 1000 de lei.

Contram am urmatoarele:
- se apeleaza cam greu comparativ cu alte modele de top
- camera se deschide relativ greu
- la fel si aplicatiile

Telefonul se misca greu, pe atât de mare pe atât de greu, eram si eu bucuros daca avea macar deblocare pe amprenta fiindca e an 2018, dar na, nu se poate, camerele sunt de calitate slaba deși e de 13 respectiv 5 nu observi diferenta, dacă l-ai luat pentru jocuri nu iti recomand, Nu o sa va meargă.

Am luat acest telefon de BLACK FRIDAY la pretul de 649 de lei, nu te astepta ca la un telefon ieftin sa aiba calitati extraordinare si sa se apropie macar de performantele unuia scump. Pentru social media si daca nu esti prea pretentios, este ok.
Pentru bugetul asta din punctul meu de vedere nu prea aveai ce sa iei altceva.