| Penelea_Carol_2000 a întrebat:

Recent am achizitionat un Samsung Galaxy J7 2017. Actualmente telefonul nu mai incarca.
Întrebarea mea este urmatoarea. telefonul poate fi reperat de reprezentata de la care l-am cumparat, pe baza garantiei daca acesta este SPART? (o singura dunga, dar e inestetica)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU-i telefonul de vina ca nu incarca, ci alimentatorul (incarcatorul)!
Cumpara-i un incarcator nou nout, dar de calitate mai buna, ca sa aiba putere sa incarce telefonul.
Cat despre spartura telefonului, daca nu ai garantie cumparata de le ei, platesti cateva sute, ca sa-ti schimbe fata.

| sierra1 a răspuns:

"daca acesta este SPART"

cred că și-a pierdut garanția în cazul ăsta. De reparat, sigur că se poate

| LPCTSTR a răspuns:

Verifica daca incarcatorul (sper ca cel original) incarca si alte telefoane (tot Samsung daca se poate) si apoi verifica cu alte incarcatoare (originale si ele).
Ori probabil s-a stricat circuitul de incarcare.
Cu privire la spartura, nu cred ca o vor ocoli si te vor pune sa platesti aproximativ 500 lei pe tot disply-ul pentru ca sticla este lipita cu un adeziv special si etc. de diplay pentru a accentua culorile, gamma si restul.