| RAZVPS a întrebat:

Recent am dat la schimb telefonul meu pe un Sony Xperia U nou nout, fara nici o zgarietura, cu husa si folie. Totul bine si frumos, dar are niste dungi "curcubeu" pe ecran. Este folia zgariata (si in cazul asta sa merg sa o schimb) sau poate fi si de la display? El fiind ca nou fara nici cea mai fina zgarieturi presupun ca e zgariata folia...voi ce parere aveti? Nu as vrea sa schimb folia aiurea... Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Petrica1337 a răspuns:

Daca zici ca nu are nici o zgarietura, sunt posibile doua lucruri:
1. Poate i s-a schimbat carcasa si atunci s-a zgariat folia;
2. Poate telefonul a fost ingrijit foarte bine dar a suferit putin display-ul/folia.
Altceva nu imi da de gandit problema asta. :/ Daca nu esti sigur, iti recomand sa mergi la un servis de telefoane sa iti schimbe display-ul.

| RAZVPS explică (pentru Petrica1337):

Era folia zgariata, merci happy