| SiNNN3r a întrebat:

Salut, recent am fost sunat de un nr cu prefix 0039 pe telefonul fix, am raspuns scurt si inchis instant, deoarece nu pot inchide direct. Am scos bateriile si tot n-am apelat numarul inapoi sau chestii de genul. Sunt safe?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca raspunzi nu ai ce sa patesti, cel mult ii faci paguba doar celui care suna.
Da cel mai bine este sa nu suni inapoi.
Nici daca ar fi cu taxa inversa nu ar fi problema pentru ca va trebui consimtamantul tau pentru acel apel, adica te va intreba o operatoare sau un robot inainte.
Esti safe.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ai scos bateriile? Credeai ca i ei virusul?laughing Multi nebuni

| raMLesS a răspuns:

Esti safe 100%, nu era cazul sa faci asta.
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este prefixul unui numar de Italia. Poate ai cunostinte pe acolo.
Nu inteleg partea cu scosul bateriei... Ce crezi ca ti se poate intampla?
Eu am fost sunat din Africa, Germania si Japonia de numere de astea necunoscute...

| SiNNN3r explică (pentru anonim_4396):

Sunt putin ingrijorat de faptul ca am raspuns pentru o fractiune de secunda, ca sa pot inchide apelul, de aceea ma tot strofoc. Dar din cate stiu, suprataxa se aplica doar daca suni inapoi.

| SiNNN3r explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns, bine formulat si clar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SiNNN3r):

Daca raspunzi nu ai ce sa patesti, cel mult ii faci paguba doar celui care suna.
Da cel mai bine este sa nu suni inapoi.
Nici daca ar fi cu taxa inversa nu ar fi problema pentru ca va trebui consimtamantul tau pentru acel apel, adica te va intreba o operatoare sau un robot inainte.
Esti safe.