| anonim_4396 a întrebat:

Salut, recent am reusit sa imi iau un telefon, un a20e si l-am lasat doua ore la incarcat pana s-a facut 100% bateria, acum il pot scoate de la incarcat sau ar trebui sa il las inca cateva ore sa stea, ca sa isi formateze bateria?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu bateriile nu se mai formataza astea cu polimeriwinking

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Scoate linistit. Asta cu formatatul e din 1999 toamna...

| AlinTanase a răspuns:

Isuse,a20e are fast charger era îndeajuns circa 40-50 de minute de la 15-100 și nu e nevoie sa se formeze bateria mai ales cu noul tip, poate la acele baterii Li-on

| Ingrid55871po a răspuns:

Poți să-l scoți de la încărcat. Nu mai e tipul acela de versiune de foarte multi ani. Apropo și eu am un telefon nou de cam o luna, când l-am cumpărat m-am interesat și spune că : să-l încarci până la 80% iar când se descarcă să-l lași până la 20% in acest fel viața bateriei telefonului va fi mult mai lungă.