| DoBrOOO2001 a întrebat:

Salut, recent mi-am bagat Android 8.1 pe j5 2017 si nu imi place mai deloc. Stie cineva daca dau resetare generala la telefon ma va da inapoi la Android 7 sau va trebui sa il bag eu cu un program cum am bagat si 8? (apropo 8 merege perfect dar nu imi place anti virusul de la el, si da e oficiakl nu e fake)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Resetarea generala nu ajuta la nimic. Doar in service sa instaleze versiune anterioara.

5 răspunsuri:
| Benyamin173 a răspuns:

Cum ai reusit sa iti bagi 8.1 pe j5 ca am si eu ai vr sa incerc?

| DoBrOOO2001 explică (pentru Benyamin173):

Cu aujtorul unui topic de pe net. Asta : https://techbeasts.com/......-firmware/

| Benyamin173 a răspuns (pentru DoBrOOO2001):

Mersi!

| PappZsoltAndras a răspuns:

Dupa ce ai dat "flash" pe un telefon cu o aplicatie de pe calculator (odin presupun), pierzi garantia si ai si knox-ul pornit (anumite aplicatii Samsung nu mai intra), daca vrei sa ii dai inapoi intra pe Sammobile, intra modelul tau de telefon (vezi scrie J530F pentru ca sunt doua variante, globala si din malaysia), dai enter si la tara alege Romania, daca ai Vodafone dai click acolo daca ai alt operator dai la Romania. Alege versiunea, fa-ti cont si descarca-l. Trebuie sa astepti ceva timp daca nu ai contul cumparat. La sfarsit dai flash cum ai facut si cu Android 8.1 cu odin. Sper ca te-am ajutat, o zi buna!