| robomouse12 a întrebat:

Recent mi-am blocat telefonul Samsung Galaxy Fit prin mai multe incercari de model de deblocare si am mai scos si cartela din el. Dupa ce l-am deblocat cu contul gmail si am bagat cartela mi-a aparut Vodafone ro postpaid si prepaid.Am ales prepaid pentru ca am cartela reincarcabila.(ps:Am incercat si postpaid)
Acum imi apare,, doar apeluri de urgenta"si nu maege sa apelez pe nimeni si niciun serviciu(*123#, *144# si toate astea).
Cand cineva ma suna ii apare,,Persoana nu poate fi contactata".Cand sun eu pe cineva sau un serviciu imi apare,, retea indisponibila". Deci problema e cum pot sa fac sa pot fi apelat si sa sun din nou.Cartela e reincarcabila si nu a expirat valabilitatea. Ajutati-ma va rog!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg ai blocat telefonul sau cartela?

| robomouse12 explică (pentru anonim_4396):

Telefonul.Am bagat cartela mea in alt telefon si mergea perfect.Dar in telefonul meu nu merge nici cartela mea nici alta cartela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci daca poti umbla in el dai resetare sau roteazal cu ajutorul unui PC prin USB
si cauta pe Google cum se face.

| KabauaFlorin a răspuns:

Il stingi il lasi vreo 3 minute iar apoi il aprinzi din nou! eu am facut tot asa cu retea indisponibila si a mers! funda?

| robomouse12 explică (pentru KabauaFlorin):

Nu merge e la fel

| robomouse12 explică (pentru KabauaFlorin):

Nu e bine asa. imi apare la fel