| ASimpleUser a întrebat:

Recent mi-am cumparat un Nokia lumia 520. Mi-am instalat windows phone pe pc ca sa pot sa trimit fisiere de pe telefon pe pc si invers, insa am observat ca nu pot sa trimit si jocuri si aplicatii (.apk) folosind acest program.Asadar am pus aplicatiile si jocurile pe sd card, iar folosind file manager free am reusit sa il accesez din telefon. Spre surprinderea mea, insa, nu aparea nici un joc si nici o aplicatie pe care sa le instalez in folder-ele in care am pus jocuri si apps.Intrebarea mea este ce trebuie sa fac ca sa pot instala jocuri si aplicatii puse de pe pc pe Nokia lumia 520?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fisierele Apk sunt pentru Android!

Si aplicatiile se instaleaza in mod normal din aplicatia Magazin/Windows Phone Store. De pe SD card trebuie sa fie in format XAP sau chiar si APPX pentru versiunea 8.1.

Totodata poti face update la Windows Phone 8.1 si ai aplicatia oficiala Files de la Microsoft.

| DoarEu291 a răspuns:

Fisierele treuie sa fie in format.xap! Uite cateva videoclipuri care sper sa te ajute!
Http://www.youtube.com/watch?v=7PSpZpsLPXk
sau
http://www.youtube.com/watch?v=rxVXC63Oimg
al doilea videoclip e pus chiar de cei de la Windows daca nu ma insel.Numai Bine!

| MMAV a răspuns:

Am si eu un astfel de telefon Daca vrei sa instalezi jocuri de pe pc pe Windows phone trebuie sa stiu ca nu toate apps de pe pc sunt compatibile cu sistemul de operare Windows phone. Daca vrei jocuri sau altele trebuie sa o faci din magazinul de pe telefonul Nokia lumia. Aaas. Încă ceva daca ai pe pc Windows 8.1 si intri in magazin vei vedea la aplicatiile care sunt compatibile si cu vwinfows phone in coltul dreapta jos al aplicatiei o imagine cu un telefon suprapus pe un monitor. Doar pe acelea le piti trage de pe pc pe Windows phone.

| Vladutz_Vlad_1997 a răspuns:

Eu m-am cumpărat un Nokia lumina 625.

| Vladutz_Vlad_1997 a răspuns:

Nu este instal! Eu am wi fi.