Întrebare recomandată | Darken99 a întrebat:

Recent, telefonul meu se incalzeste foarte tare si repede iar imediat se blocheaza ecranul si uneori se inchide. Aveti vreo idee care e problema si daca se poate rezolva?

9 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Poate ai vreo aplicatie de blocare ecran?

| Anonimul95t a răspuns:

Daca zici ca ai incercat cu aplicati gen clean master si nu au dat rezultat uitate ce aplicati ruleaza si opreste cele nefolositoare daca nu poti incerca sa il duci in servici posibil sa se fi acumulat praf si de asta sa se incalzeasca

| Darken99 explică (pentru Anonimul95t):

Ar fi posibil faza cu praful. Ma gandeam ca ar posibil sa se fi ars ceva, nu stiu, poate procesorul.

| Anonimul95t a răspuns (pentru Darken99):

Nu cred ca s-a ars procesorul

| Mihnealihnea a răspuns:

1. Incearca clean master si CM security in caz ca ai virusi sau fisiere inutile. 2. Incearca sa mai stergi prostii. 3. Incearca sa il folosesti putin. 4. Opreste ce ruleaza degeaba. 5. Opreste actualizare automatala aplicatile tale.6. Nu porni multe chestii deodata gen : Wifi, GPS, Date mobile, Wifi hotspot, etc...

| Darken99 explică (pentru Mihnealihnea):

Am incercat toate astea si cand stau pe o singura aplicatie efectiv se blocheaza, se distorsioneaza ecranul si isi da restart.

| Mihnealihnea a răspuns:

1. Reseteaza-l 2. Daca e in garantie incearca sa il duci la reparat (sau daca nu da bani ca sa ti-l repare)

| Roxx99trr a răspuns:

Incearca o aplicatie care sa curete cacheul sau alte fisiere nefolositoare. Eu recomand Clean Master

| Darken99 explică (pentru Roxx99trr):

Am incercat dar degeaba :\