| n1445 a întrebat:

Revin cu o intrebare asemanatoare. Am un Nokia mini x6. Iar cand il deschid imi scrie sa scriu o parloa "Input MSD pwd", si nu stiu ce sa scriu. Am incercat sa scriu niste parole, dar nu erau corecte. Iar dupa aceea se inchidea "dailling for reporting the lost". Imi puteti spune ce sa fac, in afara de mersul la Orange...

3 răspunsuri:
| ɴιcoleтα a răspuns:

Sa-l decodezi.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

"Input MSD pwd" se refera la codul de deblocare al telefonului. Cartela SIM pe care ai introdus-o in telefon nu este recunoscuta de acesta deoarece este blocat in reteaua operatorului de la care l-ai achizitionat. Iti recomand sa mergi cu telefonul la reprezentanta operatorului de unde l-ai cumparat, insotit de factura si certificatul de garantie, pentru a-l putea debloca.

O zi buna,

Orange Helper

| n1445 explică (pentru OrangeHelper):

Si daca telefonul nu recunoaste cartela este posibil sa nu imi functioneze internetul? (pe telefon)