| Domnulmatura7790 a întrebat:

Salut, se poate potrivi displayul de la Samsung Galaxy S5 la Samsung Galaxy S3?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum bine spune colegul de mai sus, nu incape elefantul in portbagajul daciei

| halogen001 a răspuns:

Nu pare să se potrivească pentru că au dimensiuni diferite și rezoluție diferită.
4.8 inches față de 5.1 inches
720 x 1280 pixels față de 1080 x 1920 pixels
Ecranul lui S5 e mai mare, deci nu încape la S3 și are rezoluție mai mare, deci nu se potrivește cu softul și poate că nu se potrivește nici cu procesorul. La conectori nu m-am mai uitat.