| Liviu321 a întrebat:

Salut si Craciun fericit! Doresc sa-mi cumpar un iphone 4s insa am cateva nelamuriri: am gasit telefoane destul de bune calitate/pret insa nu stiu ce vor sa spuna cu faptul ca nu au cont icloud. Repet nu au cont, nu ca sunt blocate. Stiu ce inseamna sa fie blocate dar sa nu aibe cont nu prea. Si daca ma intalnesc cu respectivul vanzator la ce ar trebui sa ma uit in telefon pentru a nu-mi lua vreo teapa?

6 răspunsuri:
| McGog a răspuns:

Tu vrei sa spui ca nu au functia de icloud account? OMG inseamna ca sunt clone 1:1 identic cu originalul dar cu multe functii lipsa. Mai bine te dai batut am patit-o si eu acum 2 ani

| Liviu321 explică (pentru McGog):

Nu, banuiesc ca o au doar ca nu si-au facut cont. Nici eu nu inteleg cum sta treaba cu asta, nu ma prea pricep la telefoane, dar ma gandesc ca atunci cand il iei de nou la inceput iti cere el sa-ti faci cont. Cel putin asa am patit eu la Android.

| kiky98 a răspuns:

Un iphone 4S costa 100 lei-120 lei in magazine. Eu zic sa iti cumperi direct din magazin, decat sa iei telefon la mana a doua

| Vlad_Bogdan_1996 a răspuns (pentru kiky98):

Cum sa coste 100 de lei daca pe eMAG costa cel putin 1800 de lei si in magazine il gasesti si la 2200 de lei

| mgtow a răspuns (pentru kiky98):

Da ma, 120 ron cu contract nu prepay

| kiky98 a răspuns:

Scuze scuze, voiam sa ic 1000-1200 lei laughing cel putin in Domo si la Vodafone atata era