| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, sm un laptop Samsung cu i5 2450, Intel hd graphics 3000(display) si nVIDIA gt 520mx.
Cum fac sa dezactivez placa integrata si sa o las numai pe cea dedicata ca si display si pentru aplicatii? Mentionez ca am toate driverele instalate, am incercat din device si nu merge dupa ce o dezactivez se face ecranul negru nu intra cea dedicata, iar din nVIDIA panel n am cum sa fac asta?

1 răspuns:
| ChiuțăCristianNicolae a răspuns:

Doamne!
De ce crezi tu ca este placa "Dedicata"?
Placa dedicata se activiaza automat in jocuri, impreuna cu cea dedicata de la Intel, desigur!
Poti sa setezi sa ramana o singura "Placa" adica cea "dedicata Nvidia " din Control Panel pentru aplicatii su pentru sistem, bafta