| Illuminati2016 a întrebat:

Sora mea are un a5 2017 si l-a scapat pe jos,s-a fisurat in colt dreapta jos si pe afisajul Super AMOLED se vad niste fisuri,si nu mai afiseaza nimic,stiti cat costa o reparatie,a da si sticla spate este fisurata, oare trebuie schimbata si aceasta daca schimba display-ul?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La prețul display-ului plus manoperă mai primești unul ca NOU cu cinci sute lei. Cere detalii dacă pare interesant

Bula
| Bula a răspuns:

Il vinde pentru piese si cumpara alt telefon, + husa si folie de sticla de protectie.

| LPCTSTR a răspuns:

Schimbă telefonul, pentru a-l repara pe acesta va trebui să plătești mai mult de trei sferturi din prețul cu care l-ai cumpărat.
Data viitoare poate se mai gândește și ea că "husa" este un "ceva" destul de mare.

| Anonimceshtiitu a răspuns:

Și eu am a5 2017. Eu mi-am spart display-ul (l-am scăpat și pixelii au început sa își schimbe culoarea în roz apoi în mov și negru). La service mi-au luat 450 de lei pe reparare. A doua oara când am pățit asta miau luat doar 400. Dacă nu e o problema la display și doar sticla atunci schimbarea și pe fata și pe spate e de 300-350. Nu poți alege gen sa îți schimbe numai o parte.
Sper fa te-am ajutat!