| KrYstyAn0 a întrebat:

Salut.Spuneti-mi si mie care dintra aceste telefoane este mai bun:http://www.flanco.ro/telefon-mobil-allview-dual-sim-v1-v iper-black-1.html sau http://www.flanco.ro/telefon-mobil-dual-sim-allview-p6-s tony-negru.html (P.S nu vreau comentarii sa imi iau nu stiu ce marca, vreau raspunsuri legate de intrebarea mea)

2 răspunsuri:
| bineproportionat a răspuns:

Salut, p6 stony e mai bun, l-am gasit la resigilate la eMAG cu 980 de lei, o diferenta mare de pret fata de flanco!
http://bit.ly/1gvgc3H

| oldschoolrom a răspuns:

Clar, iti sugerez sa cumperi Allview V1 Viper decat P6 Stony si nu ca il detin eu pe Viper dar pentru ca este mai bun. Nu sunt mari diferente dar totusi:

1. Viper este foarte usor, nici macar nu il simti 124, 9 g iar Stony 131.3 grame dar asta este important doar daca conteaza greutatea pentru tine, pentru mine conteaza.
2. Viper este Quad Core de 1. 2ghz iar Stony este doar Dual Core de 1ghz.
3. Poti sa cumperi pe V1 Viper si cu 16gb memorie interna asa cum il am eu pe cand din ce stiu eu pe Stony doar cu 4gb memorie interna.
4. Viper filmeaza 1080p@30fps Full HD iar Stony 720p@30fps deci doar HD.
5. Viper are camera secundara de 2 MP iar Stony doar de 1mp pe cand la cea principala amandoua la fel de 8mpx.
6. Amandoua au aceeasi memorie RAM de 1gb, Stony are baterie mai buna de 2100 iar Viper doar de 1800 insa are un incarcator care incarca mai repede decat Stony.

Unele lucruri sunt importante alte mai putin, acum este alegerea ta.