| GoldenBoy17 a întrebat:

Salut, Stie cineva cand vor aparea Actualizarile Android 8.0 Official, pentru Samsung S7 edge? Prin OTA Ma refer.

Cheers

Dau Huge Funda.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| 28cosmin a răspuns:

Când dorești să vezi ce noutăți a primit telefonul tău referitor la Android și pentru ce țară anume poți intra aici:
https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7-edge/SM-G935F/

Acest site este dedicat doar pentru telefoanele de la Samsung atâta tot. Iar pentru cei care nu au Samsung Galaxy S7 Edge cum are el intrați pe linkul următor:
https://www.sammobile.com/firmwares/
Unde scrieți în căsuța my model number (numărul modelului tău de telefon, cum aflați ce model de Samsung utilizați păi intrați în meniu în secțiune setări, apoi căutați opțiunea despre telefon o să vă apară număr model și modelul care scrie acolo îl introduceți în siteul pe care vi-l-am menționat mai sus.
Iar dacă doriți să aflați care din telefoanele va urma sau chiar a primit Android 8.0 oreo intrați în acest link: https://www.sammobile.com/samsung-galaxy-android-8-o-update
Eu am Samsung Galaxy A8 (2018) dar cum scrie și pe siteul menționat cel cu oreo voi primi update tocmai în vara asta la Android 8.0 sau 8.1 oreo.

Samsung Galaxy S7 Edge a primit update deja pentru Android 8.0 oreo dar nu încă pentru țara noastră pentru că sunt în faza de testare pentru țara noastră (România).

Mult succes!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru 28cosmin):

"Deja Oreo" la S7 Edge? Sa avem pardon, dar cine isi mai ia Samsung dupa faza asta e absolut debil. O lalaie cu update-ul asta de niste luni bune, si l-au lansat apoi l-au retras de cel putin 2 ori pe motiv de buguri descoperite post-rollout. Eu am un Xiaomi Mi A1 la care chinezoii au promis Oreo inainte de sfirsitul anului, si fix cu cateva ore inainte de 2018 am primit update-ul. Downloadat, instalat, toate bune. In momentul asta rulez Oreo 8.0 cu patchul de securitate de luna asta. Telefon de 800 de lei. "Chinezarie facuta pe vapor" bineinteles.

4 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Sigur nu prea curand... zici ca vrei OTA, dar ma indoiesc ca vrei primi update-ul prea curand.Un Custom ROM de Android 8.1 CHIAR NU-TI SUGEREZ avand in vedere ca ai modelul edge pentru ca daca schimbi ROM-ul functiile speciale pentru telefoanele Edge nu vor mai exista, deci mai bine astepti...
---------------------------------
Funda?

| TitoJacksana a răspuns:

Poți sa intrebi pe xda developers acolo vei gasi răspunsul cand va veni update-ul ota!

| Alinut2003 a răspuns: