| Mihai200009 a întrebat:

Stie cineva cum as putea activa un iPhone x daca e blocat in iCloud?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Sigur
la o reprezentanta Apple, unde te duci cu acte care dovedesc ca e telefonul tau!
sau cu parola cu care e blocat pe iCloud
sau schimbi placa de baza a telefonului cu una deblocata

astea sunt SINGURELE TREI OPTIUNI, NOOOOO SHlT, bun venit in lumea Apple care considera asta o politica OFICIALA corecta "anti-furt" (mai bine sa nu poti folosi un telefon pe care l-ai primit cadou, si NU e furat in nici un fel, decat cineva sa iti poata folosi telefonul furat)

moment in care solutia 4 nu mai contine "deblocare" ci sa il vinzi pentru piese!

| Mihai200009 explică (pentru Bizon95):

Bine am venit, prost am nimerit. Mersi mult de ajutor, ma duc la aia de la Apple sa le dau niste acte sa se lase de meserie.

| Bizon95 a răspuns (pentru Mihai200009):

Deh, Apple e firma cu cele mai multe basini intre urechi pentru ca au fani FANATICI si cu bani

| Mihai200009 explică (pentru Bizon95):

Din păcate mai sunt si din astia, ncsf.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihai200009):

Pai nu-i vina celor de la Apple ca ai telefonul blocat, asta este vina userului, care-i prost si nu stie sa-l manipulez, ajungand sa-si blocheze singur telefonul (asta in care este telefonul lui), ca de-i furat, atunci chiar nu ai ce-i face.