| danielionut1991 a întrebat:

Stie cineva cum fac sa pot folosi datele pentru internet din optiunea R12 de la telecom?! Am activat aceasta optiune am 5451MB in zona 0 SEE dar compania imi retrage din credit, nu stiu de ce!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Din câte am priceput eu, ca să poți folosi datele mobile în roaming, trebuie să folosești numai un procent din cât ai folosi acest serviciu dacă ai fi în țara ta de reședință.
Adică dacă acasă folosești (să zicem) în medie 3 GB pe lună, iar în roaming ai depășit deja 1 GB în 10 zile, vei trece pe planul de consum tarifat.