| Dontforget a întrebat:

Stie cineva daca vin cu un numar din strainatate mai exact din Austria in tara il mai pot folosi? Sau macar mai are semnal?

Răspuns Câştigător
| Karelia123 a răspuns:

Il poti folosi. Adica daca functioneaza telefonul si nu e codat s-au blocat pe o anumita retea, daca ai o cartela si ai credit pe ea e totul ok. Semnalul depinde de zona in care te duci. Daca te duci la munte sau la sat nu ai un semnal prea bun.

| Dontforget explică (pentru Karelia123):

Deci pe acel numar ma poate suna oricine atata timp cat sunt in Romania intr-un oras de exemplu nu la munte ca nu am ce sa caut pe acolo. Telefonul este decodat total merge orice cartela pe el.

| Karelia123 a răspuns (pentru Dontforget):

Da, te poate suna oricine.

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, il poti folosi stai linistit/a.

| Remus13 a răspuns:

Da, il poti folosi doar ca trebuie sa platesti foarte mult. Mai bine iti iei un numar din Romania.

| Levelstar a răspuns:

Cred ca da

| Filip_Razvan_1998 a răspuns:

Daca ai roming merge in orice tara sa vorbesti. Daca nu ai merge doar la tine in Austia.winking