| 12345abcde a întrebat:

stie cineva vreo aplicatie prin care pot transfera cateva mii de poze si clipuri dintr-un telefon in altul? Ca prin bluetooth imi ia 1 an...

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ambele conectate la un pc și faci drag-and-drop - nimic mai simplu!

| sierra1 a răspuns:

"| Paula2018 a răspuns: Eu cand mi-am schimbat telefonul (Samsung)"

e de fapt o nulitate

| anonimg a răspuns:

Poti sa transferi fisierele de pe un telefon cu altul cu asa ceva:
https://www.emag.ro/......DBHXVMMBM/

| RxTx a răspuns:

Nu ai nevoie de aplicații
Merge si asa fara nimoc!

Dar ai putea sa iți iei un cloud si exista de exemplu google drive
Ito copiaza automat 100GB gratis in cloud
Si pe urma instalezi si pe celalalt telefon acelasi cloud de exemplu eu folosesc cloud.mail.ru
Si imi copiaza automat totul inapoi pe telefonul cel nou

| RxTx a răspuns:

Scoti card-ul il copiezi cu un memory card reader pe un calculator PC apoi bagi cardul cel nou si copiezi pozele acolo
Asta este cea mai rapida solutie.

Ar mai exista si oosibilitatea sa iti faci tu un cont de ftp pe un calculator din casa ta
Si acel calculator sa pui acolo datele cu filezilla
Si sa instalezi filezilla si pe relefonul celalalt si sa copiezi datele de pe calculator

Sau ar mai exista si o solutie si mai complicata in care faci pe unul dintre telefoame server FTP
si pe celalalt telefon instalezi client FTP
Si intri prin reteaua locala cu eu local

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vreunul din ele Iphone? Dacă nu, poti să le încarci pe Google Drive, ai 15 Gb gratis cu contul Google si le copiezi de acolo în noul telefon daca au mai mult de atât

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai usor e să transferi fișierele în Google Drive căci ai spațiu destul, 15 giga, și astfel nu mai trebui să le muți în alt telefon, deoarece când o să intri în contul de Google de pe noul telefon, o să le ai deja salvate în Google Drive.

| Cksihja a răspuns:

De ce nu folosești un computer? Dacă ai Android poți folosi Files Go și transferi ce vrei.

| Paula2018 a răspuns:

Eu cand mi-am schimbat telefonul (Samsung) am folosit Smart Switch, mi se pare cel mai util. Iar la Iphone e simplu cu icloud-ul

| floreadan a răspuns:

Poti alege un serviciu cloud si te ajuta mult.