| Hy_Mattyas_1992 a întrebat:

Salut,stiti daca se poate 'decoda' un iphone 4 cu gevey? este blocat pe o Orange franta si are ios 7.0.6 si baseband 04.12.09

4 răspunsuri:
| dov76 a răspuns:

Gevey nu decodeaza telefonul ci doar il "pacaleste" sa accepte un sim al altui operator iar procedura este cam greoaie si iti va face ceva nervi.
incearca asta : https://www.youtube.com/watch?v=FB-3Bv660G8

| Hy_Mattyas_1992 explică (pentru dov76):

Dar am inteles ca pe baseband ala nu se poate pune gevey..stii cumva cum se face downgrade de baseband?

| dov76 a răspuns (pentru Hy_Mattyas_1992):

Prefer sa incerc intotdeauna variant mai simpla si mai sigura, ce propui este destul de riscant din cate stiu si iti poti strica usor mobilul. Nu cred ca se merita si mai degraba ii faci o decodare prin iTunes. Daca nu ma insel e gratis daca a iesit din perioada contractuala si nu trebuie decat sa conectezi telefonul si sa ceri sa fie deblocat. ITunes are o verianta si pentru windows asa ca...

| Hy_Mattyas_1992 explică (pentru dov76):

E 100 euro decodare oficiala si nu se merita...ms oricum