| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt curios voi cu ce deget folositi telefonul? Multa lume am vazut ca cu degetul mare, altii cu cel aratator. Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Folosesc de regula degetul/degetele mari, dar uneori si pe cel aratator.

| Bizon95 a răspuns:

Folosesc Forta si apas pe toate tastele in acelasi timp big grin

acum serios, nu e o regula, cum iti e mai comod si cate maini libere ai (daca ai numai una, evident ca degetul mare)
cat de mare e telefonul
ETC.

| Iote a răspuns:

Fiecare cum ii este mai comod. Am vazut pe unii ca folosesc ambele maini.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Degetul de la picior.

| NYØ2002 a răspuns:

Eu mai mult cu degetul mare si mai rar cu degetul aratator

| Edmonds2342 a răspuns:

Depinde de dimensiunile ecranului, dar în general cei trecuți de vârsta de 40 de ani folosesc degetul arătător, iar noi ăștia mai tineri degetul/degetele mari.

| Amely21 a răspuns:

Cele două degete mari, cel mai des.